Odpowiedź na najważniejsze zagadnienia dla rolnictwa. Centralne Targi Rolnicze Hodowca w Ptak Warsaw Expo

W dniach 2-4 grudnia 2022 w Ptak Warsaw Expo odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń dla sektora rolniczego w Polsce, czyli Centralne Targi Rolnicze Hodowca. Była to szósta edycja wydarzenia poświęconego najbardziej nowoczesnym technologiom dedykowanym rolnictwu. Premiery maszyn, pokazy najnowszych rozwiązań technologicznych, prezentacje produktowe – to tylko część atrakcji, która czekała na odwiedzających.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, KRIR, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, AgriGo, Agro Sral, Allflex, Bando, Biznes na Plus, Centrum Innowacji, Eco Sun, EskoDarPol, Eko Gwarancja, Eko Kurpol, EPK, Farmtec,    Foton Technik, Planta, RawiCom, RCM czy Gaia – to między innymi te firmy i instytucje można było znaleźć w gronie partnerów Centralnych Targów Rolniczych Hodowca. To dzięki wyjątkowym wystawcom, którzy na pierwszym miejscu stawiają innowacyjność i rozwój sektora, szósta edycja wydarzenia była sukcesem.

Centralne Targi Rolnicze Hodowca – biznes i edukacja

„Jak zaspokoić potrzeby żywnościowe wobec wyzwań sytuacji światowej?” – to pytanie przyświecało wszystkim odwiedzającym Centralnych Targów Rolniczych Hodowca. Odpowiedzi na nie poszukiwaliśmy wraz z Wiceprezesem Rady Ministrów, Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Henrykiem Kowalczykiem, który opowiedział o bezpieczeństwie żywności i opłacalności produkcji rolniczej w Polsce. Komisarz Unii Europejskiej do spraw rolnictwa, Janusz Wojciechowski, skupił się z kolei na działaniach Komisji Europejskiej w kwestii bezpieczeństwa żywnościowego, a Krzysztof Jurgiel, poseł do Parlamentu Europejskiego, opowiadał o działaniach Parlamentu Europejskiego w kwestii bezpieczeństwa żywnościowego i finansowania rolnictwa i obszarów wiejskich w latach 2023-2027.

Nie zabrakło również wystąpień z poszczególnych krajów. O bezpieczeństwie żywnościowym opowiadali między innymi przedstawiciele Nowej Zelandii, USA, Francji czy Niemiec. Pierwszego dnia Centralnych Targów Rolniczych Hodowca chętni mogli również wziąć udział w Panelu Konopnym pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Producentów i Przetwórców Konopii i w wystąpieniu Polskiej Korporacji Fotowoltaicznej. Tym samym już na inaugurację eventu zgromadzeni dostali wielopoziomową dawkę wiedzy, która służy do rozwoju biznesowej świadomości.

Podobnie było kolejnego dnia, który poświęcony był poszczególnym sektorom rolnictwa i hodowli. Przedstawiciele najważniejszych polskich instytucji opowiadali o potrzebach w produkcji zbórz, rzepaku, buraków cukrowych czy ziemniaków. Nie zabrakło również zagadnień dotyczących produkcji zwierzęcej. Poruszone zostały tematy hodowli bydła mięsnego, trzody chlewnej, drobiu czy produkcji mleka.

Bogata strefa wystawiennicza Centralnych Targów Rolniczych Hodowca

Technika rolnicza, usługi specjalistyczne, środki do produkcji rolnej, narzędzia i części zamienne, start-up oraz środki do produkcji zwierzęcej – przedstawiciele tych sektorów byli wystawcami Centralnych Targów Rolniczych Hodowca. W sumie odwiedzający w liczbie ponad 10 000 mogli zaznajomić się z ofertami 97 producentów, dystrybutorów i branżowych wytwórców.

Nie był to jednak koniec niespodzianek przygotowanych dla uczestników wydarzenia. Podczas eventu mogli skorzystać z atrakcyjnych rabatów i okazji cenowych, które są niedostępne w innych okolicznościach. Ponadto, bogata selekcja prezentacji innowacji sprzętowych i maszyn zrobiła wrażenie na każdym, kto wziął w niej udział. Tym samym Centralne Targi Rolnicze Hodowca były kompletną platformą biznesową dla sektora.

Dziękujemy za udział w wydarzeniu i zapraszamy na kolejną jego edycję w Ptak Warsaw Expo!