W Mołdawii uruchomiono pierwszą platformę pogodową dla producentów rolnych

Pierwsza wysokowydajna platforma meteorologii rolniczej została niedawno uruchomiona w Republice Mołdawii. Będzie ona dostępna dla wszystkich małych i średnich rolników w kraju.

Platforma Agrobiznes Meteo dostarczy producentom rolnym dokładnych danych dotyczących temperatury, wilgotności powietrza i gleby, prognoz pogody, informacji o ryzyku wystąpienia chorób i rozwoju szkodników.

Platforma Agrobiznes Meteo to szansa dla małych i średnich rolników, których nie stać na zainstalowanie własnej stacji pogodowej. Dzięki temu będą wiedzieć, co dzieje się na obszarze, na którym znajdują się ich pola rolne, kiedy należy interweniować przy konkretnych pracach lub przeprowadzać zabiegi na uprawach rolnych – wskazuje komunikat prasowy projektu.

Kluczową zaletą platformy jest możliwość otrzymywania informacji niezależnie od lokalizacji rolnika. – Biorąc pod uwagę zmiany klimatyczne i wpływ niekontrolowanego stosowania pestycydów, terminowe zastosowanie zabiegów i konkretnych prac staje się sprawą najwyższej wagi. Producenci będą mieli swobodny dostęp do niektórych ważnych i dokładnych danych generowanych przez stacje pogodowe dzięki czujnikom, w które są wyposażone, niezależnie od ich lokalizacji, mogąc monitorować, co dzieje się w terenie przez 24 godziny na dobę. Wierzymy, że wyniki tego projektu przekroczą wstępne szacunki, ponieważ wszyscy chcemy zrównoważonego i dochodowego rolnictwa – powiedział Sergiu Jaman, założyciel Agrobiznes.

Dane zebrane z czujników są stale dostarczane na platformę, dzięki czemu rolnicy są zawsze na bieżąco ze zmianami pogodowymi.

W imieniu Agrobiznes miło nam poinformować, że firma ta dołączyła do grona Patronów Medialnych Centralnych Targów Rolniczych 2022, które odbędą się w PTAK Warsaw Expo w dniach 2.12-4.12.2022. Event ten to nie tylko wystawa maszyn, urządzeń rolniczych oraz środków do produkcji rolnej, lecz płaszczyzna dla rozwoju kontaktów biznesowych dla klientów oraz stworzenie dogodnej przestrzeni do umacniania współpracy.